Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

Bílkova vila – tematická prohlídka pro školy

od: 1. 9. 2019
do: 30. 6. 2020
Bílkova vila

termín
1. 9. 2019 - 30. 6. 2020

Bílkova vila

kontakt a rezervace 
edukační aktivity GHMP
e-mail: vzdelavani@ghmp.cz >
telefon: 725 811 936
e-mail: edukace@ghmp.cz >
telefon: 606 612 987 

 

 

místo

Mickiewiczova 1, Praha 6
zastávka MHD Hradčanská nebo Chotkovy sady

cíl a smysl prohlídky

prostřednictvím nové stálé expozice Bílkovy vily na Hradčanech představit dílo vizionáře, mystika, ezoterika, náboženského myslitele a především umělce – sochaře, architekta, grafika, ilustrátora, autora užitého umění a částečně i architekta Františka Bílka (1872–1941), který ve své tvorbě kombinoval prvky secese, symbolismu, dekadence a expresionismu.


V rámci výtvarných reakcí na výstavu budeme zachycovat sochy i jejich detaily, které byly pro Bílka důležité (ruce, oči, výrazy v tvářích, drapérie) – prostřednictvím velkoformátového kreslení křídami, uhlem nebo rudkami na zemi přímo mezi sochami.

Výtvarné akce budou případně zaměřeny i na realizaci „živých soch“ (tzn. napodobování monumentálních soch z masivních kusů dřeva živými kompozicemi „vytvořenými“ a „režírovanými“ přímo zúčastněnými návštěvníky). Součástí akce budou i experimentální literárně-jazykové hry s názvy děl Františka Bílka – návštěvníci si mohou zkusit vytvářet variace na názvy artefaktů Bílka, různě je surrealisticky propojovat ve věty a básně atd. Stálá expozice je doplněná o výstavu  Grafická dílna Františka Bílka >.

číst dále


související stránky