Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

Krištof Kintera: Výsledky analýzy

Krištof Kintera, Sculptulus – Fungis, 2011
od: 29. 2. 2012
do: 13. 5. 2012

út-ne 10:00–18:00

Městská knihovna, 2. patro

od: 29. 2. 2012
do: 13. 5. 2012
Městská knihovna, 2. patro

út-ne 10:00–18:00

 

kurátor
Karel Srp

 

vstupné
120 Kč / 60 Kč 

 

katalog k výstavě >

 

praktické info >
Vchod možný přes knihovnu na Mariánském náměstí nebo přímo z boku budovy z ulice Valentinská. Galerie se nachází ve 2. patře objektu. Bezbariérový přístup zajištěn vchodem z Valentinské ulice (výtah). Každou neděli je vstup do galerie na Mariánském náměstí uzavřen, použijte proto prosím vchod z ulice Valentinská.


partneři výstavy
Metrostav
Kovohutě Příbram
Arbor vitae
Týden
Instinkt
Rádio 1
Rádio Wave
Hospodářské noviny
FAMU

Krištof Kintera (*1973) patří k nejúspěšnějším a nejvýraznějším českým umělcům mladší generace, jeho tvorba je známá i v zahraničí, kde uspořádal mnoho výstav. Nyní připravil ve 2. patře Městské knihovny komplexní výstavu svého díla, speciálně koncipovanou do těchto výstavních prostor.

 

Krištof Kintera reflektuje a analyzuje svět kolem sebe a neustále klade svému okolí i sobě otázky, které vycházejí z každodenní zkušenosti, reagují na společenské problémy. Z této okolnosti také vychází název výstavy, na které autor představuje výsledky své patnáctileté analýzy světa. Kintera vytváří ojedinělé objekty, nenechávající diváka v klidu. Pohybují se, zvučí, světélkují, vyrušují a vzbuzují pochybnosti o nás samých. Svébytná instalace této výstavy, jež je de facto pojata jako gesamtkunstwerk – totální dílo, intenzivně pracuje s návštěvníkovým očekáváním, s jeho reakcí, překvapením, znejistěním, proměnou mysli. Cílevědomě narušuje zažité stereotypy a odhaluje nové, skryté povahy a stránky věcí, mimo jiné vlastního výstavního prostoru. Už v úvodu výstavy diváky překvapí neobvyklým vstupem do galerie. Jeho zásahem se prostor ve 2. patře Městské knihovny radikálně proměňuje, vznikají zde nové chodby a po dlouhých letech sem proniká denní světlo. 

číst dále


související objekty


média