Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

vizuální identita

Galerie hlavního města Prahy (GHMP) vyhlásila společně s organizací Czechdesign v dubnu roku 2017 otevřenou soutěž pro grafické designéry. V konkurenci 90 přihlášených návrhů zvítězilo studio Anymade, za nímž stojí Petr Cabalka a Filip Nerad. Galerie v rámci této spolupráce od ledna letošního roku aplikuje v praxi novou vizuální identitu a v souvislosti s tím došlo i ke spuštění nového blogu DESIGN GHMP.
 
O finalistech rozhodla odborná porota složená ze zástupců galerie a odborníků z oblasti designu. Nezávislou část poroty tvořili grafický designér a pedagog UMPRUM Petr Babák, grafická designérka Adéla Svobodová, grafický designér a autor vizuální identity Slovenské národní galerie Branislav Matis, teoretička a kritička designu a architektury Karolína Jirkalová, manažerka a spoluzakladatelka značky Papelote Denisa Havrdová a teoretička designu a ředitelka organizace Czechdesign Jana Vinšová.
Za GHMP v porotě usedla její ředitelka Magdalena Juříková, dále hlavní kurátorka Hana Larvová, vedoucí PR a marketingového oddělení Michaela Vrchotová, marketingová specialistka Lucie Jamníková a vedoucí Oddělení obchodu, investic a správy budov Miroslav Koláček.
 
Vítězné studio Anymade > tvoří Petr Cabalka a Filip Nerad. Studio se věnuje především vizuální komunikaci. V rámci spolupráce s GHMP studio spolu s typografem Martinem Váchou (Displaay > Type Foundry) vytvořilo unikátní písma Magger a Recklegg.
 
Prostřednictvím tohoto blogu > chceme veřejnosti ukázat, jak se bude vítězný návrh vyvíjet. Evoluci naší vizuální identity chceme prezentovat v reálném čase. Blog bude postupně představovat různé aplikace vizuálu v praxi. Jeho cílem není představit hotový výstup, ale naopak jeho vývoj včetně detailů, které ve výsledku tvoří celek.
 
 
 
Rok poté. GHMP novou vizuální komunikací míří mezi světové galerie >
 
 
 
© GHMP