Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler – tematická prohlídka pro školy

od: 28. 3. 2018
do: 4. 11. 2018
Zámek Troja

termín
28. 3. 2018 - 4. 11. 2018

Zámek Troja

kontakt a rezervace 
edukační aktivity GHMP
e-mail: vzdelavani@ghmp.cz >
telefon: 725 811 936
e-mail: edukace@ghmp.cz >
telefon: 606 612 987

 

 

místo

U Trojského zámku 1, Praha 7, zastávka MHD Zoologická zahrada  Zámek Troja

cíl a smysl prohlídky 

 

Východiskem se stanou autorovy abstraktní formy, které jsou inspirovány především kosmickými tělesy a s nimi souvisejícími teoriemi a zákony Johannese Keplera. Dokonalý tvar koule, zrcadlící okolní prostor, se stane hlavním prostředkem pro vytvoření drobných i rozměrných soch, objektů a instalací. Zaměříme se také na tvorbu ve stylu land artu a site-specific. Během konání workshopů budou výsledná díla dočasně a krátkodobě instalována do vybraných míst v zahradě. Navážeme na materiály, které autor nejčastěji využívá, tedy nerez, měď a bronz. Objekty budeme sestavovat z koulí se zlatým a stříbrným povrchem, umožňující reflexi okolního prostředí.


Budeme se zabývat ztvárněním mikro i makro světů – atomů, molekul a také planet, nacházejících se nejen v naší sluneční soustavě, ale i neznámých vesmírných těles a hvězd. Kromě vytváření reálných skulptur budou moci návštěvníci do reprodukcí fotografií interiéru i exteriéru zámku navrhnout formou skic prostorové realizace koncipované přímo pro daný prostor. V rámci prohlídek upozorníme i na barokní sochy ze schodiště Tartar, kde mnozí zobrazení antičtí bohové jsou nositeli jmen planet (Jupiter, Mars, Pluto, Neptun, Merkur).


K výstavě se budou realizovat i speciální haptické výtvarné dílny určené pro nevidomé a slabozraké návštěvníky a celodenní výtvarné dílny pro širokou veřejnost kontinuálně během letních prázdnin.


související objekty


související stránky