Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Kůže jako krajina nebo hranice I. / k výstavě Karafiáty a samet / Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 1968–1974–1989

Július Koller, Nová vážnost, 1990, kombinovaná technika, plátno, 95×95 cm, Prvá slovenská investičná skupina, Bratislava.

termín
7. 6. 2019(15:00–18:00)

Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum

termín
7. 6. 2019
15:00–18:00

Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum

vstupné
20 Kč

 

nutná rezervace

 

kontakt
MgA. Eva Pejchalová
(externí lektorka  workshopy pro seniory)

+420 721 328 021
eva.pejchalova@ghmp.cz

 

 

praktické info > 
Objekt nemá bezbariérový přístup.

 

Výtvarný workshop pro dospělé a seniory: Kůže jako krajina nebo hranice

 

Během výtvarných dílen se seznámíme s uměleckou tvorbou vystavených autorů a zaměříme se na různé techniky a postupy tisku. V prvním cyklu výtvarných reflexí se budeme věnovat technice monotypu, a to z hlediska možností grafiky i malby. Cesta k výtvarným záznamům bude tvořena na emocionální úrovni, oprostíme se od konkrétnosti a využijeme spontánní gesta a čáry. Do mokré barvy, nanesené na skleněné desce, budeme např. pomocí štětce, hřebenu, látky nebo také dotekem prstů vytvářet zajímavé texturování plochy. V druhém navazujícím cyklu výtvarných dílen rozvineme téma figurativnosti a fenomén otiskování vlastního těla. Ve výtvarné práci budeme pomocí doteku, podpořeného barvou nebo sochařským materiálem, zkoumat výtvarné možnosti naší kůže.  Problematiku otisku budeme sledovat také jako strukturu, detaily a tvary podobající se krajině. V rámci záznamu fyzických gest na ploše papíru také porovnáme hranice spontánnosti a uvědomělosti jako projevu identity člověka.