Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

ZRUŠENO! výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Rukodělné tradice VI. / k výstavě k výstavě Pojď blíž (Bienále současného umění / Ve věci umění / Matter of Art 2000)

pohled do výstavy Pojď blíž v rámci Bienále současného umění Praha Ve věci umění / Matter of Art, Městská knihovna v Praze 2020, foto Tomáš Souček

termín
18. 10. 2020(15:00–18:00)

Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum

termín
18. 10. 2020
15:00–18:00

Colloredo-Mansfeldský palác, edukační centrum

vstupné
zdarma

 

nutná rezervace

 

kontakt
MgA. Eva Pejchalová
(externí lektorka  workshopy pro seniory)
+420 721 328 021
eva.pejchalova@ghmp.cz
 >

 
 
praktické info >
Objekt nemá bezbariérový přístup.

Mezinárodní výstava současného umění Bienále Ve věci umění Praha 2020 a její sociálně angažovaný program je impulsem pro realizaci výtvarných dílen, které budou reflektovat tvořivé dialogy se sociální skupinou ateliéru pro dospělé a seniory. Inspirací se stanou zde prezentovaná díla realizovaná především technikami z oblasti textilní tvorby. Náplní prvního cyklu interaktivních workshopů bude společná realizace textilní tvorby za pomocí tkaní na ručním stavu (hřebenový stav). V druhé řadě výtvarných dílen budeme navazovat na drobné textilní realizace dalším stavem (hřebíčkový stav). Budeme se věnovat proplétáním příze, geometrickým tvarům, nekonečným podobám barevných kompozic nebo budeme navrhovat vlastní jedinečné podoby. Prostřednictvím pomalých ručních prací budeme také rozvíjet soustředěnou meditaci a koncentraci nebo také reagovat na mechanickou sériovou produkci. Také zde bude prostor pro vzájemné inspirace, sdílení vlastních zkušeností nebo dalších rukodělných a tvořivých činností. Prostřednictvím těchto technik se budeme zabývat především i stěžejními tématy, kterých se výstava týká.